Kalocsán, 1976. június 17-én születtem, édesanyám dr. Vinczellér Ilona, édesapám dr. Filvig Géza második gyermekeként. A családban rajtam kívül nővérem, dr. Filvig Ilona nevelkedett.
A Filvig név a kalocsaiak számára nem ismeretlen, hiszen a Filvig-köz mint utca, a köztiszteletben álló, üveg és porcelán nagykereskedő déd,- és nagyapámról kapta a nevét.
Ahogy felmenőim, - kalocsai harmadik generációs Filvigként - én is erős, mondhatni eltéphetetlen szálakkal kötődöm szülővárosomhoz.
Kisgyermekkorom óta itt képzelem el a jövőmet, mely döntéshez a városon túl meghatározó élményeket édesapám nyújtott, aki közismerten a kalocsai Duna-part, a vízi - és sportélet szerelmese volt. Négy éves korom óta, évszaktól függetlenül, egészen öt éve bekövetkezett haláláig szinte naponta jártunk a Dunára, jártuk a folyamot. Édesanyám, dr. Vinczellér Ilona ügyvéd szintén kalocsai születésű.
A „Vén József”, mai nevén Fényi Gyula Általános Iskola Kertvárosi Tagiskola befejezése után egy röpke pillanatra felmerült, hogy középiskolai tanulmányaimat esetleg máshol folytassam, de annyira ragaszkodtam a városhoz, a családi, baráti kötelékekhez, hogy egyenes út vezetett a Szent István Gimnáziumba.
A szülői minta alapján sem volt kérdés, hogy nővéremhez és szüleimhez hasonlóan én is jogász leszek.
A Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karának elvégzése után édesanyám mellett voltam ügyvédbojtár, majd a szakvizsga megszerzését követően, 2008-ban egyszemélyes ügyvédi irodát nyitottam. Klasszikus praxist folytatok, amelybe a polgári - és büntetőügyektől az okiratszerkesztésig minden belefér. A kezdeti időszak különösen nehéz volt, mert teljesen egyedül dolgoztam, viszont megtanított a felelős, önálló munkavégzésre.
A családi példán túl a jogi karon elsajátított államjogi ismeretek is inspiráltak arra, hogy a közélet dolgai iránt már viszonylag fiatalon érdeklődjek.
2009 augusztusától vagyok a helyi KDNP elnöke. Ebben az időszakban Semjén Zsolt volt a térség országgyűlési képviselője, az ő felkérésére, és KDNP-tag édesapám biztatására vállaltam a feladatot, láttam hozzá a szervezet újjászervezéséhez. Ebben édesapám is segítséget nyújtott, hiszen aktívan részt vett a közéletben, 1990-1994-ig önkormányzati képviselő, majd 1994-1998-ig alpolgármester volt.
A 2010-es választáson már képviselő-jelöltként megmérettettem, és a választók bizalmából önkormányzati képviselő lettem.
2013-tól magam is társadalmi megbízatású alpolgármester voltam.
A 2014-es választáson újraindultam a körzetemben, és ismét egyéni mandátumot szereztem. 2014 őszétől a Bács-Kiskun Megyei Közgyűlés jogi bizottságának vagyok tagja. A képviselői munka és az ügyvédi hivatás a mai napig párhuzamosan van jelen az életemben.
Feleségem, Hajdú Ágnes szintén kalocsai születésű, rajongásig szereti a várost, nemrégiben fejezte be a jogi egyetemet. 2011-ben kötöttünk házasságot, kislányunk, Adél 2017-ben született. 2019. április utolsó napján született meg kisfiunk, Géza.
Apósom, dr. Hajdú Zoltán, köztiszteletben álló háziorvos, anyósom elismert pedagógus. Feleségemmel együtt hálásak vagyunk azért, hogy szerető, összetartó családban nőhettünk fel, így hasonló példát és értékrendet hoztunk magunkkal. Mi is ilyen családot szeretnénk megteremteni.
Az önkormányzati képviselői munkám mellett társadalmi megbízatásaim közé tartozik a Kalocsai Úszó és Vízilabda Egyesület elnöki tisztsége, és aktív tagként veszek részt a Kalocsai Polgárőr Egyesület munkájában is.
Hívő ember vagyok, a Belvárosi Plébánia egyházközségi képviselője. A Kalocsa Jövőjéért Egyesület alapító tagja vagyok.
Polgármester-jelöltként azért indulok a 2019 őszén tartandó önkormányzati választáson, mert támogatóimmal együtt úgy gondolom, Kalocsa megérett arra, hogy ne elszigetelt városként működjön a körülötte nagy fejlődésen átesett települések között, hanem vezetésünkkel egy modern, élhető, prosperáló városként szülessen újjá.